Rutiner och riktlinjer

  1. Du är här:
  2. Start
  3. Statistiska Institutionen
  4. Internt
  5. Rutiner och riktlinjer
  6. Ansvarsområden vid statistiska instituionen

Ansvarsområden vid statistiska instituionen

Här kan ni ladda ner en PDF med information om ansvarsområden vid Statistiska institutionen.

Bifogade filer
Bokmärk och dela Tipsa

Kontakt till viktiga funktioner vid institutionen

Prefekt
Gebrenegus Ghilagaber
Rum:B727 Tel: 08-16 2983 E-post: gebrenegus.ghilagaber@stat.su.se

Stf prefekt
Michael Carlson
Rum: B733 Telefon: 08-16 2982 E-post: michael.carlson@stat.su.se

Adminstrativ Chef
Richard Hager
Rum: B756 Tel: 08 16 2990 E-post: richard.hager@stat.su.se

Studierektor Grundnivå och anvancerad nivå
Michael Carlson
Rum: B733 Tel: 08-16 2982 E-post: studierektorGA@stat.su.se

Studierektor Forskarnivå
Tatjana von Rosen
Rum: B771 Tel: 08-16 2957 E-post: studierektorF@stat.su.se

Studentexpeditionen
Rum: B724  Tel: 08-16 2995 E-post: expedition@stat.su.se

Studievägledning
Jenny Rosen
Rum: B718 Tel: 08-16 2981 E-post: studievagledare@stat.su.se

IT-tekniker och Skyddsombud
Håkan Slättman
Rum: B 715 Tel: 08-16 2953 E-post: hakan.slattman@stat.su.se

Kontaktperson för arbetsmiljö och likabehandling
Gebrenegus Ghilagaber
Rum:B727 Tel: 08-16 2983 E-post: gebrenegus.ghilagaber@stat.su.se

Information och Webb
Jenny Rosen, jenny.rosen@stat.su.se
Hanna Larsen, hanna.larsen@stat.su.se